14-годишно момче е загинало при тежка катастрофа на територията на РУ-Исперих. Около 23.15 ч. на 20 юни по път III-2005 в землището на самуилското село Богданци лек автомобил БМВ, управляван от 20-годишен водач от с. Мортагоново, на десен завой излиза от пътя, преобръща се и се удря в крайпътна канавка. При произшествието загива на място возещият се в колата непълнолетен пътник от с. Кривица.
Пробите на водача за употреба на алкохол и наркотици са отрицателни. Взета е и кръв за химичен анализ. Тялото на загиналото момче е откарано за аутопсия в МБАЛ-Търговище.
По случая е започнато досъдебно производство по чл. 343, ал. 1, Б във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.
Инфо Разград


